Choď na obsah Choď na menu
 


Násilie proti kresťanom v Indii sa vyskytuje aj v štáte Karnataka, kde sponzorujeme chlapca hinduistického vyznania

18. 9. 2008

India (17. septembra, RV/AsiaNews/TK KBS) – Násilnosti páchané na kresťanoch v indickom štáte Orissa sa rozširujú do ďalších oblastí. Nové nepokoje boli zaznamenané v južnej časti Indie, v štáte Kerala, kde bol neznámymi páchateľmi zničený farský kostol a poškodená katolícka škola. V Orisse a Karnatake i naďalej pretrváva napätá situácia, 500 hinduistických extrémistov minulú noc napadlo policajnú stanicu v oblasti Kandhamal a podpálilo niekoľko áut. Jeden policajt pri tom prišiel o život. Hinduistickí radikáli sa týmto činom chceli pomstiť za policajné zásahy proti vypaľovaniu domov kresťanov. Hlavným dôvodom extrémizmu je údajný prozelytizmus kresťanov. Paradoxné je, že hlavný predstaviteľ štátu Karnataka namiesto odsúdenia násilia požiadal kresťanských misionárov, aby zastavili nútené konverzie na svoju vieru. Sám je členom strany, ktorá podporuje hinduistický nacionalizmus a kryje konanie mnohých fanatických skupín

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Recommendations: how to promote your slovenskosvetu.estranky.sk

(Latonyagriff, 26. 3. 2018 2:08)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can break any antibot protection.
Captcha Solution Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8400 other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

Záborská za ochranu kresťanov v Indii

(Administrátor, 21. 9. 2008 9:10)

Zo správy TK KBS, 18. 9. 2008

Slovenská europoslankyňa Anna Záborská podpísala spolu s viacerými kolegami z Európskeho parlamentu list adresovaný Jaimini Bhagwatimu, veľvyslancovi Indie pri Európskej Únii, týkajúci sa situácie kresťanskej komunity v Indii.
Kresťanská menšina v Indii, ktorá tvorí asi 2,5 % celej populácie, je v priebehu posledných rokov cieľom mnohých útokov. Kresťania nielen že nemajú ochranu úradov, ale často krát sú úrady zodpovedné za porušovanie ich ľudských práv.
Obeťou útokov sa stali dokonca aj mníšky, ktoré sú vždy ochotné obetavo pomôcť ľuďom v núdzi. Množstvo perzekúcií kresťanov narastá, posledné incidenty boli hlásené v štáte Orissa.
Europoslanci konfrontovaní s pokračujúcou agresiou proti kresťanom v liste žiadajú vyjadrenie, či je Indická republika ochotná demonštrovať svoj záväzok rovnakej dôstojnosti pre všetkých Indov bez ohľadu na ich náboženskú príslušnosť.
Europoslanci zároveň žiadajú okamžité zastavenie všetkých perzekúcií kresťanov v Indii.

TK KBS informoval Albert Otruba