Choď na obsah Choď na menu
 


Adopcia pre každého

17. 2. 2008

Priebežne aktualizované

Do tejto podskupiny diaľkovej adopcie sa môže zapojiť aj deti (so súhlasom rodičov) a mládež od 15 rokov, dôchodcovia a nezamestnaní.
Pre žiakov základných škôl, študentov stredných škôl a učňov je určená paušálna suma príspevku: 10,- Sk mesačne
Pre poslucháčov vysokých škôl, nezamestnaných, matky alebo otcovia na materskej dovolenke, manželky alebo manželov v domácnosti, invalidných a starobných dôchodcov: 20,- Sk mesačne
Pre zamestnancov a zamestnávateľov: 0,17% zo svojho čistého príjmu/ zisku (najmenej však 20, - Sk, pri mesačnom príjme 20 tisíc Sk je to 34,- Sk mesačne, pri 30 tisíc Sk 51,- Sk, ...)
Pri otváraní tejto stránky sme boli len traja sponzori (adoptívni rodičia) jedného chlapca v Indii. Postupne nás počet narastá, k 9. máju 2008 sme trinásti a rôznymi sumami prispievame na dve deti prostredníctvom dvoch rôznych organizácií

 
Ak sa chceš(te) pridať, môžeš si vybrať podporu jedného z týchto dvoch detí (alebo aj oboch):

Basavaraj, India

Myca Gozum, Filipíny

 

Komentáre k tomuto článku sa do dnešného dňa, 9. 5. 2008 týkali prihlášku o adopciu Basavaraja. Keďže od včera máme v starostlivosti už dve deti, klikni(te) si prosím na vyššie uvedené mená, potom si vyberte a ev. prihlášku vlož(te) tam, alebo na e-mailovú adresu uvedenú v tabuľke.

NAJ.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ÚVER

(SONIA, 15. 11. 2018 20:38)

nikdy som vedel, že je to pravda, kým som dostal svoje pôžičky tiež, zakaždým, keď som čítal niekoľko svedectvo ľudí o tejto úverovej spoločnosti on-line som stále cítiť, že bol nastavený, alebo pravdepodobne boli všetci falošný, ale nevedel, že to bolo absolútne 100% reálny . som tiež šťastný a vďačný, že som tiež svedkom toho a teraz som medzi všetkými, ktorí svedčia o tejto úverovej spoločnosti on-line. Annie Finančná spoločnosť je najlepšia! Dostal som 100% pozornosť ku všetkým mojim otázkam a riešili ich okamžite a predovšetkým, práve som dostal môj pôžičku vo výške 10 000,00 eur prostredníctvom môjho bankového účtu tu v Európe. Odporúčam túto službu každému, čo je detail, ktorý som použil pri kontakte s ním: info.annie_finance@yahoo.com

uver

(Emilia, 10. 6. 2018 9:56)

Ahoj všetci, Moji krásni ľudia zo Slovenska. Volám sa Emilia, žijem v hlavnom meste Slovenska v Bratislave. Naozaj chcem poradiť a povzbudiť všetkých dobrých občanov Slovenska, ktorí hľadajú úvery online. Viem, ako to cíti, keď ste zúfalí a máte vlastné dlhy a nemáte peniaze na to, aby ste to zaplatili. Mal som trochu skúsenosti pred piatimi mesiacmi, keď som bol príliš mnohokrát odmietnutý bankami kvôli nízkym úverom, mal som trochu skúsenosti s niekoľkými on-line veriteľmi, niektoré ich mená sú Paul loan firm, Smith Barry loancopany a mnoho ďalších. musíte byť extrémne opatrný, keď sa zaoberáte on-line veritelia.

Pred niekoľkými týždňami som sa stretla s dámou Annie Terry. je z United States of America (USA) Stretla som ju cez mojej kamarátky, že je turista. Annie Terry je registrovaná pôžička. skutočne je dôveryhodná osoba. Dáma s čistým srdcom zlata, ktorá skutočne stará a má vášeň pomáhať ľuďom po celom svete. Stretla som sa s Annie Terry v hlavnom meste Bratislavy, keď prišla na Slovensko na podnikanie. s pomocou môjho priateľa som mohol hovoriť s Annie Terry o mojej finančnej ťažkosti. ona bola tak pokorná, milá a priateľská, po jej vysvetlení o mojom finančnom neporiadku mi dala slovo čestne, že mi pomôže finančne, ale musím počkať, až sa vráti do svojej vlasti Ameriky, než mi pomôže s úverom čiastka i. Bola som tak šťastná, keď som dostala poštou od Annie Terry minulý pondelok, že je pripravená požičať si úverovú sumu, ktorú potrebujem. Úprimne bez stresu žiadne oneskorenie nezaslúžené sľuby mi bolo ponúknuté sumu 30.000,00 eur za 7 pracovných dní. Neviem, kto by mohol čítať túto správu alebo mať finančné ťažkosti, jedna vec, ktorá je 100% pozitívna v tejto novinke, zmení váš život za dobro. Annie Terry je k dispozícii a je pripravená pomôcť ľuďom v núdzi. ona pracuje naozaj ťažko pomôcť ľuďom kontaktovať ju teraz cez: info.annie_finance@yahoo.com aj tu je moja pošta, ak máte pocit, že chcete počuť odo mňa viac emasalamunova9088@gmail.com

Prihláška k diaľkovej adopcii

(Dagmara Vojtechová, 15. 3. 2008 14:52)

Suma – mesačne: 20,- Sk, od 15. 3. 2008

Čestné prehlásenie a súhlas so zverejnením údajov

Dole podpísaná zaväzujem sa uhradiť po registrácii občianskeho združenia zastrešujúceho projekt "Adopcia pre každého" čiastku odpovedajúcu dĺžke sponzorstva a mesačnej sume 20,- Sk počnúc uvedeným dátumom. Moju podporu na vzdelávanie detí v Indii môžem kedykoľvek aj okamžite zrušiť, čím by som sa nezbavila povinnosti úhrady za obdobie môjho záväzku.

Súčasne súhlasím so zverejnením mnou poskytnutých údajov, pokiaľ by som pri niektorých neuviedla inak.

Dagmara Vojtechová, Skalica, študentka VŠ Trnava na UCM

Re: Prihláška k diaľkovej adopcii

(dagmara, 14. 4. 2012 14:17)

chcela by som zrušiť svoju účasť na projekte a poprosiť o zrušenie svojich príspevkov na tejto stránke. ďakujem.

Podstatná je asi autokontrola

(Karol Nagy, 4. 6. 2008 22:17)

Ktorákoľvek nadácia na podobné otázky napíše, že podliehajú prísnej kontrole.

Tu navyše si každý darca, aj anonymný, môže skontrolovať, že aj jeho príspevok je zahrnutý v príjmoch.

Aj keď z technických príčin (nemáme ešte účet v banke) fyzicky peniaze ešte nikto neposielal, sumy v tabuľkách pri našich, zatiaľ dvoch podporovaných detí sú záväznými prísľubmi, každý sponzor, spolurodič obdržal obratom (ako je aj inde uvádzané) zoskenované potvrdenia platieb na menované deti na isté obdobie vopred.

O tom, že peniaze sa dostávajú od národných sprostredkovateľov ďalej až do cieľovej krajiny dosvedčujú listy od sociálnych centier v cieľových krajinách, fotografie a listy samotných obdarovaných detí. Tie tiež rozosielame všetkým darcom. Každý z nich si môže s podporovaným dieťaťom samostatne písať.

Aj ja mám otázku

(Dano, 4. 6. 2008 17:50)

A kde mám istotu, že sa im tie peniaze naozaj dostanú? Že nejdú niekomu iba do vrecka?

Petra, vďaka za otázku,

(Karol Nagy, 2. 6. 2008 11:49)

teší ma Tvoj záujem. Na začiatku zverejnenia tejto stránky som uviedol, že založíme občianske združenie, keď sa nás nazbiera na vyššiu čiastku mesačne než stojí jedno dieťa. Zatiaľ však sám uhrádzam asi 45% nákladov na jedno dieťa - a pribrali sme ďaľšie, na ktoré som už prispel na pol roka dopredu, momentálne je na mňa 95%. To občianske združenie založíme behom leta. Potom samozrejme zverejníme transparentný účet (každý pohyb, prinajmenej všetky zmeny, aj prípadné neidentifikovateľné príjmy počas dňa budú aj na tejto stránke). A oznámime aj všetkým, ktorí si dovtedy podali prihlášku na adopciu.

Prihlášku si môžeš samozrejme podať aj Ty. Pod článkami Basavaraj, India a Myca Gozum, Filipíny sú aj celé vzory prihlášok. Stačí vymeniť mená, dátum, ...

Adoptívnym rodičom (súrodencom) sa môžeš stať aj oddnes. Prihlášku môžeš podať verejne v komentári k príslušnému dieťaťu alebo e-mailom. Ak podáš prihlášku verejne, ale nechceš zverejniť svoju e-mailoväú adresu, pošli ju prosím Ťa aspoň mne (karolnagy7@gmail.com alebo na adresu uvedenú v kontaktoch), aby som Ti mohol poslať obratom adresu, fotografiu, listy dieťaťa, správy z príslušného sociálneho centra a zo sprostredkovateľskej organizácie v SR (ČR). Okamžite by si mohla v prípade záujmu aj tomu dieťaťu písať - po anglicky. V Indii sa práve skončili letné dvojmesačné prázdniny, deti budú písať spoločne listy sponzorom, ... Z Indie chodia 2x ročne, z Filipín 4x ročne.

Keď Ti oznámime číslo účtu, uvedieme aj viacero alternatív spôsobov platby, prípadne pošleme šeky s opečiatkovanou adresou a číslom účtu...

rada by som sa pridala...

(Petra, 2. 6. 2008 11:05)

Môžem sa opýtať, že akou formou by sa platilo?ak by som chcela prispievat, prišiel by mi šek alebo....?
Ja sa do týchto vecí veľmi nevyznám, no vždy som chcela adopciu na dialku...prispieť aspon tými 20,--SK je podľa mňa minimum, čo môžeme urobiť...

Pridám sa aj ja

(Michal Gembčík, 24. 4. 2008 15:46)

dufam ze sa nas zozbiera co najviac

Ak nechceš(te) zverejniť svoj e-mail,

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 23. 4. 2008 17:48)

pošli-te ho na adresu karolnagy7@gmail.com.

Prosíme o kontaktné adresy

(Administrátor, 23. 4. 2008 17:46)

Niektorí vážni záujemci o diaľkovú adopciu si možno myslia, že svoju e-mailovú adresu uviedli pri 1. registrácii, 2. príhlasení sa, alebo pri 3. vypĺňaní formulára. Spôsob pridávania komentárov v redakčnom systéme estranky však nevyžaduje ani prvé, druhé, ani tretie.

Nezabudni-te teda, prosím uviesť nejaký kontakt na sebe v texte. Ďakujeme.

Vďaka Eliška,

(Karol Nagy, 21. 4. 2008 20:25)

aj za priloženú prihlášku, čestné prehlásenie a súhlas so zverejnením. :-)

Chcem sa pridať.

(Eliška Polčičová, 21. 4. 2008 14:08)

Veď je to pre dobrú vec.

Ahoj Žanetka!

(Karol Nagy, 30. 3. 2008 22:19)

Prosím Ťa, ohlás sa na e-mailovú adresu: karolnagy7@gmail.com. Aby som Ti mohol poslať aj korešpodenciu od Basavaraja, jeho školy, ako aj kópie dokladov o úhrade pre Slovenskú katolícku charitu.

pracujuca studentka

(Zaneta Berkyova-Vasilenkova, 29. 3. 2008 18:21)

Rada pomozem.Myslim ze pre toto sme na svete.

Ospravedlnenie za nedostatočné pokyny

(Karol Nagy, 17. 3. 2008 17:33)

V dosiaľ uvádzaných pokynoch som zabudol uviesť, že potrebujeme e-mailový kontakt (prípadne poštovú adresu) každého darcu, aby sme mohli posielať informácie, fotografie, kresby, kópie potvrdení o úhrade za adoptované deti. Nenapadlo ma to aj preto, že dodnes prihlásení sú mi všetci osobne známi alebo známi z iného portálu.

Vážený pán František Jurdák, prosím kontaktujte sa na adresu: karolnagy7@gmail.com.

Suma – mesačne: 20,- Sk, od 18. 3. 2008

(Frantisek Jurdák,, 17. 3. 2008 15:36)

Dole podpísany zaväzujem sa uhradiť po registrácii občianskeho združenia zastrešujúceho projekt "Adopcia pre každého" čiastku odpovedajúcu dĺžke sponzorstva a mesačnej sume 20,- Sk počnúc uvedeným dátumom. Moju podporu na vzdelávanie detí v Indii môžem kedykoľvek aj okamžite zrušiť, čím by som sa nezbavila povinnosti úhrady za obdobie môjho záväzku.

Súčasne súhlasím so zverejnením mnou poskytnutých údajov, pokiaľ by som pri niektorých neuviedol inak.
Frantisek Jurdak,Ostrovany,Robotnik

Prihláška k diaľkovej adopcii

(Kristína Vavříčková, 13. 3. 2008 21:25)

Suma – mesačne: 20,- Sk, od 13. 3. 2008

Čestné prehlásenie a súhlas so zverejnením údajov

Dole podpísaná zaväzujem sa uhradiť po registrácii občianskeho združenia zastrešujúceho projekt "Adopcia pre každého" čiastku odpovedajúcu dĺžke sponzorstva a mesačnej sume 20,- Sk počnúc uvedeným dátumom. Moju podporu na vzdelávanie detí v Indii môžem kedykoľvek aj okamžite zrušiť, čím by som sa nezbavila povinnosti úhrady za obdobie môjho záväzku.

Súčasne súhlasím so zverejnením mnou poskytnutých údajov, pokiaľ by som pri niektorých neuviedla inak.

Kristína Vavříčková, Senica, učiteľka ZŠ Bratislava - Dúbravka

sponzorstvo 14. r. Basavarajovi z Indie

(Silvia Nemcová, 7. 3. 2008 14:41)

Podľa môjho zárobku by ten podiel 0,17% nevyšiel ani na 20 Sk, ale rozhodla som sa napriek tomu, že chcem prispievať vyššou sumou a to konkrétne 50,- Sk.

Dnes stúpol počet sponzorov na štyroch

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 28. 2. 2008 23:33)

Viď tabuľku vyššie.