Choď na obsah Choď na menu
 


Myca Gozum, Filipíny

8. 5. 2008

Myca je narozena 10. 10. 1998. Je nejmladší ze 3 dětí, má dvě sestry. Otec je stavebním dělníkem, je to velmi sezónní práce. Trpí astmatem a je pro něho obtížné najít stálé zaměstnání. Matka je v domácnosti. Příjem otce nestačí k zajištění každodenních potřeb rodiny. Rodina žije v chudinské čtvrti ve městě Santa Rosa na západním. pobřeží jezera Laguna de Bay, asi 40 km jihových. od hl. města Manily. Životní podmínky lidí jsou zde stejné jako ve slumu. Velmi malé domky mají stěny ze dřeva a z plechu, některé jsou částečně betonové. Rodina je křesťanská.

Myca je veselé děvče. Má ráda společné studium. Nejvíc se jí daří ve filipínštině a ráda by se zlepšila v angličtině. Baví ji zpěv a tanec a filipínská míčová hra „sipa“. Doma pomáhá při mytí nádobí a podlahy. Až vyroste, chtěla by se stát zdravotní sestrou. Nyní chodí do 2. třídy. Rodiče nejsou schopni trvale platit výdaje spojené se školním vzděláním svého dítěte. V roce 2006 požádali o podporu Mycy, která je díky tomu od listopadu 2006 podporovaná z ČR.

Od mája 2008 aj zo SR.

Rozpis sponzorov dievčaťa menom Myca Gozum z Filipín:

P.č.

Plátca

Suma

(mesačne)

Od (-do)

1

Karol Nagy, novinár, Banská Bystrica

20,- Sk*

9. 5. 2008

2

Jaroslava Repická, Budimír, zdravotná sestra Košice - okolie

20, - Sk

9. 5. 2008

3

Lenka, Liptovský Mikuláš

20, - Sk

2. 8. 2008 - 14. 12. 2008

4

Lívia Žovínová, Banská Bystrica, študentka TU Zvolen

100,- Sk

29. 11. 2008 – 2. 12. 2008

*+ zvyšok do sumy 350,- Kč

 Kontakt: Ing. Karol Nagy, Kukučínova 12, 974 01 Banská Bystrica, karolnagy7@gmail.com, tel.: 048/ 414 70 36

Adopciu tohto dievčaťa sprostredkúva Nadace Mezinárodní potřeby, Tanvald, ČR. Chýba nám ešte približne 18 spolurodičov približne po 20,- Sk mesačne. Ak sa chceš(te) pridať (Všeobecné podmienky, viď článok Adopcia pre každého), stačí sa prihlásiť aj v komentári pod týmto článkom. Ak nechceš zverejniť svoju e-mailovú adresu, pošli-te ju, prosíme na adresu uvedenú pod tabuľkou. Môžeš(te) sa prihlásiť alebo informovať u autora tohto článku aj cez kontakty uvedené dole. Následne pošli(te) čestné prehlásenie, že budeš(te) uhrádzať od tebou určeného dátumu tebou (vami) určenú sumu, až kým nezmeníš svoje rozhodnutie a písomne to neoznámiš. Peniaze si ukladaj(te), keď dosiahneme sumu úhrnom viac ako 420,- Sk, budeme sa registrovať ako občianske združenie, peniaze potom pošleš(te) na účet.

Iniciátor tohto projektu uhrádza všetky náklady potrebné na doplnenie príspevkov na toto dievča. Momentálne sme v databáze nadácie vedení ako „Karol Nagy a spoločníci.“ Vo chvíli, kedy budeme registrovaní ako občianske združenie, požiadame nadáciu Mezinárodní potřeby, Tanvald, aby aj nás takto evidovali.

Vzor prihlášky k adopcii (dočasne, do registrácie občianskeho združenia):

Čestné prehlásenie a súhlas so zverejnením údajov

Dole podpísaná ... zaväzujem sa týmto uhradiť po registrácii občianskeho združenia zastrešujúceho projekt "Adopcia pre každého" čiastku odpovedajúcu dĺžke sponzorstva a mesačnej sume 20,- Sk počnúc dňom 9. 5. 2008. Moju podporu na vzdelávanie chlapca v Indii môžem kedykoľvek aj okamžite zrušiť, čím by som sa nezbavila povinnosti úhrady za obdobie môjho záväzku.

Súčasne súhlasím so zverejnením mnou poskytnutých údajov, pokiaľ by som pri niektorých neuviedla inak.

 

 

NAJ.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

mám záujem

(Lívia Žovínová, 29. 11. 2008 17:53)

Ahoj Karol,

rada by som sa zapojila 100,--Sk mesačne okamžite dnes je 29.11.2008
moja adresa livia-z@hotmail.com

vieš mi prosim napisať ako budu moje peniaze poslane dievčatku Myca? + nejake blizsie informácie?

dakujem lívia